Infolinia: 0 801 62 62 84
promocje
Znajdź partnera:
Konsultant online:
travelbook

Reklamacja usług turystycznych

Strona główna    Artykuły

Niestety coraz częściej wracając z wakacji czujemy niezadowolenie, nie tak to miało być i nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Rażące niedociągnięcia i luki w umowie z biurem podróży czy prywatnymi kwaterami noclegowymi możemy reklamować.

Jeżeli wyjazd czy wczasy są organizowane przez biuro podróży, a cała impreza odbiega od ustaleń w umowie, mamy prawo ją reklamować. Wcześniej jednak powinniśmy dokładnie przeczytać umowę, którą organizator przygotowuje dla nas przed wyjazdem. Jeśli organizator zmieni istotne warunki np. cenę, program czy hotel, wówczas musi nas o tym powiadomić. Możemy zgodzić się na proponowaną zmianę lub odstąpić od umowy, jeśli zmiany nam nie odpowiadają, w takim przypadku należy się nam zwrot pełnej kwoty jaką wpłaciliśmy.
W przypadku usług agroturystycznych obowiązują te same zasady. W umowie z obiektem agroturystycznym możemy zażądać opisu obiektu i pokoju, w którym będziemy wypoczywać. Jeżeli właściciel obiektu nie dopełni zobowiązań zawartych w umowie, mamy prawo złożyć reklamację. Przykładem może być kuchnia, która w umowie widnieje jako osobne pomieszczenie dostępne dla każdego pokoju osobno, a okazuje się niewielkim aneksem, w którym znajdziemy jedynie czajnik.
Jadąc do hotelu czy pensjonatu na indywidualny urlop, powinniśmy wiedzieć, że ustawa o usługach turystycznych określa wymagania, jakie powinny spełniać takie obiekty. Pokój dwuosobowy w dwugwiazdkowym hotelu powinien mieć łazienkę z zimną i ciepłą wodą dostępną przez całą dobę, odbiornik telewizyjny, łóżko o wymiarach co najmniej 140x200 i śniadanie w cenie noclegu. Jeżeli usługi nie są świadczone na tym poziomie mamy prawo zgłosić je właścicielowi, i jeżeli nie zostaną usunięte czy poprawione, wówczas mamy prawo do reklamacji.
O wszelkich nieprawidłowościach związanych z realizacją usługi turystycznej powinniśmy informować natychmiast, czy to rezydenta, jeśli jest to wycieczka z biura podróży, czy właściciela obiektu, w którym spędzamy swój urlop. Jeśli nieprawidłowości nie zostaną usunięte, wówczas składamy reklamację. Najlepiej zrobić to na piśmie, opisując dokładnie fakty do jakich mamy zastrzeżenia, oraz dołączając dowody w postaci np. zdjęć. Należy również określić wysokość żądanego odszkodowania. Jeżeli w ciągu 30 dni organizator czy też właściciel nie ustosunkuje się do naszej reklamacji, wówczas uważa się, że uznał ją za uzasadnioną.

Anna Katana, dn. 31.08.2013, 10:01

Komentarze

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze swojego komentarza, bądź pierwszą osobą i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się najpierw zalogować.
Trwa ładowanie
Ruszyła strona systemu Loyalty System - loyaltycard!
Bony podarunkowe, bony turystyczne, bony żywieniowe - wybierz i zamów dla siebie, dla swoich pracowników!
Skorzystaj z naszych promocji - odwiedź stronę 'Promocje'
Pamiętaj o zapoznaniu się z Regulaminami korzystania z kart!
Masz pomysły, sugestie - napisz do nas: biuro@loyaltysystem.pl